czwartek, 10 października 2013

Naturalne kosmetyki

Natalia Karpińska


Obecnie wiele marek produkujących kosmetyki do pielęgnacji kobiecych ciał chełpi się tym, 
że ich produkty są naturalne, a dzięki temu całkowicie bezpieczne i zdrowe. Ale kiedy zatrzymamy się w alejce supermarketu i świadomie zaczniemy czytać ich skład, okazuje się, że reklamy kłamią. Pod niewinnie wyglądającymi nazwami składników kryją się tajemnicze związki chemiczne. I co wtedy zrobić? Gdzie zdobyć prawdziwie naturalne, skuteczne i w rozsądnej cenie kosmetyki? 

Za czasów naszych mam i babć nie było na rynku tak dużej różnorodności kosmetyków do pielęgnacji, a one dbały o swoje piękno. Zarówno mama jak i babcia zdradziły mi kilka receptur pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz włosów. Przetestowałam nowo poznane metody i z nieukrywaną przyjemnością postanowiłam podzielić się nimi z Tobą!

PEELING TWARZY
Skórę całego ciała, w tym twarzy, należy złuszczać raz w tygodniu. W tej roli świetnie sprawdza się, soda oczyszczona, którą kupisz w każdym sklepie spożywczym. Zmieszaj na gęstą papkę 2 łyżki sody z 2 łyżkami wody. Nałóż na twarz i zmyj po 20 minutach. Na koniec użyj kremu nawilżającego. 
Zaskórniki znikną, małe stany zapalne staną się niewidoczne, a cera będzie jasna i rozświetlona. W celu zwiększenia wartości odżywczej maseczki, możesz dodać do niej łyżeczkę miodu. Maseczka z sody oczyszczonej pomocna jest również w przypadku problemów trądzikowych ze skórą dekoltu i pleców. Pamiętaj, że peelingu nie należy robić później niż 2 dni przed opalaniem!

MASECZKA ODŻYWCZA
Na tak odświeżoną i przygotowaną cerę warto nałożyć odżywczą maseczkę. 
Tu niezastąpiona jest glinka. Jej skład przypomina tablicę Mendelejewa. Zawiera między innymi fosfor, magnez, wapń, selen, żelazo, cynk czy miedź. Największą zaletą glinki są jej absorpcyjne właściwości. Usuwa wszystkie toksyczne substancje ze skóry, w zamian oddając właśnie minerały. Glinki różnią się kolorem i właściwościami. Cerę trądzikową leczy zielona, tłustą i skłonną do podrażnień – żółta, suchą i wrażliwą – biała, naczynkową – czerwona. Do miałkiej glinki należy dodać tyle wody mineralnej, by powstała gęsta papka. Po nałożeniu na skórę trzeba ją zmyć po 15-20 minutach. Glinkę możesz kupić w każdej aptece.

Życzę powodzenia w systematycznym dbaniu o swoje NATURALNE piękno!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze nie na temat, obraźliwe i naruszające zasady kultury wypowiedzi będą usuwane.